Boşanma

Ankara En İyi Boşanma Avukatı
Boşanma Avukatı asla beynimize çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun nedeni tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı toplumu güzelleştirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Bir çok boşanma avukatı , avukat olmaya parasal nedenler etkisiyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada avukatınızı seçerken iyi karar vermelisiniz.

İyi bir boşanma avukatı hissettiklerinizi farketmelidir. Boşanma davası süreci oldukça zor bir süreçtir. O yüzden dava süresince size yardımcı olabilecek bir boşanma avukatı bulmanız önemlidir. Öyleyse uzman bir ankara avukatını nasıl bulabilirsiniz? Ayrıca duruşmanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davaları nasıl açılır şuna da değinelim. Boşanma davaları iki şekilde açılabilir. Eğer yanlar ayrılma hususunda anlaşmışlarsa aile hakimine başvurmaları halinde anlaşmalı olarak ayrılabilirler. Anlaşmalı şekilde boşanmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir yıl sürmüş olmasıgereklidir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan az sürmüş ise taraflar anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için başvuruda bulunamazlar. Bu durumda çekişmeli tarzda müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde ayrılabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü vermeleri zorunludur. Bu protokolün bir hukukçu aracılığıyla meydana getirilmesi iyi olacaktır. Daha sonra eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli şekilde evliliği bitirmek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu boşanma sebebinin haklı olması gereklidir. buna ek olarak boşanma gerekçesinin ispatlanması gerekmektedir. Boşanma davasında davacı boşanma nedenlerini her türlü delille kanıtlayabilir. Mesela tanık delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli ayrılma davaları fazlaca uzun sürmektedir. Davayı hızlandırmak için bir boşanma avukatından yardım istenmelidir.

Haddinden fazla boşanma avukatı var. En İyi boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Avukat seçerken en iyi çözüm tavsiyelerdir. İkinci yol ise googledan detaylı bir araştırma yapmaktır. Bilgilendirici Mesaj Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz avukatı tavsiye eden kişiler de aynı yolla bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma”

Leave a Reply

Gravatar